O NAS

To nietuzinkowa baza znajdująca się na wzgórzu za Malechowem prowadzona przez Mariana Laskowskiego. Fort Marian jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy pasjonat pojazdów wojskowych i militariów. To tutaj mieści się Muzeum Pojazdów Historycznych, działające przy Stowarzyszeniu Tytan. Muzeum jest niewątpliwie wizytówką gminy, przyciąga turystów z kraju i z zagranicy.

Muzeum powstało z inicjatywy pasjonatów i kolekcjonerów pojazdów wojskowych. W swojej kolekcji posiada ono wiele unikatowych pojazdów wojskowych, m.in: amerykańską ciężarówkę REO, czołg T-55 Merida a także kolekcję motocykli. To prawdziwa perełka turystyczna na Pomorzu.

 

Godziny otwarcia muzeum:

  • poniedziałek – piątek (10.00 – 17.00),
  • sobota (11.00 – 15.00).

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji militarnej od motocykla do czołgu!

 

Zimowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Fort Marian w Malechowie jest bazą Zimowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych, który odbywa się w ostatni weekend stycznia każdego roku. Impreza przyciąga rzesze fanów z całego kraju i z zagranicy. W trzydniowym święcie pasjonatów historii i pojazdów wojskowych biorą pasjonaci militariów. Przejażdżki czołgiem, militarny kiermasz, smakołyki swojskiej kuchni, nocna dyskotek pod gołym niebem czy kąpiel morsów to tylko niektóre atrakcje zlotu.

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski i Puchar ENDURO

Od 2013 roku Fort Marian jest bazą ogólnopolskiej imprezy sportowej – Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski ENDURO, w których biorą udział zawodnicy z kraju i zagranicy. Trasy wyścigów motocyklowych i quadowych biegną od Malechowa do Święcianowa, a wydarzenie to jest z pewnością nielada gratką.

 

Kontakt:

Fort Marian

76-142 Malechowo 27B

Marian Laskowski – kom. 602 580 840

e-mail: marian@zlot-darlowo.pl, zlot@zlot-darlowo.pl

http://www.fortmarian.pl/